
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 15 mm |
| Width | 15 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 324 |
| Height | 1.4 mm |
| Thickness | 0.9 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Voltage | 1.144 V |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Copper, Silver, Tin |
| Frequency | 1 GHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | CAN, Ethernet, I²C, SPI, UART, USB |
| Memory Type | Cache, RAM, ROM |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 1.378 V |
| Min Supply Voltage | 912 mV |
| Max Frequency | 1 GHz |
| RAM Size | 64 kB |
| Number of Cores | 1 |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of UART Channels | 6 |
| Max Clock Frequency | 1 GHz |
| L1 Cache Instruction Memory | 32 kB |
| L1 Cache Data Memory | 32 kB |
| Ethernet | 10/100/1000 Mbps (2) |
| USB | USB 2.0 + PHY (2) |
| RAM Controllers | LPDDR, DDR2, DDR3, DDR3L |
| Operating Supply Voltage | 1.325 V |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
Stock: 561
Distributors
pcbx
Unit Price$14.62528
Ext.Price$14.62528
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $14.62528 | $14.62528 |
| 10 | $11.43981 | $114.39810 |
| 25 | $10.92686 | $273.17150 |
| 50 | $10.33185 | $516.59250 |
| 100 | $9.76928 | $976.92800 |
| 300 | $9.34877 | $2804.63100 |
| 500 | $8.94636 | $4473.18000 |
| 1000 | $8.56127 | $8561.27000 |
